Prekladač

nedeľa, 12. októbra 2014

Čo je to Pinterest a ako funguje?


 Veľký hráči "Facebook, Twitter a Google Plus"' už nejakú dobu na scéne sociálnych sietí dominujú. Avšak, Pinterest si tiež pomaly, ale isto buduje svojou prítomnosťou, rastúcu popularitu a postavenie. V posledných niekoľkých mesiacoch sa počet užívateľov tejto siete vyšplhal až na 11 miliónov, čo sa rovná jednej tretine užívateľov Twitteru.
Pinterest sa čím ďalej, tým viac používa pre podporu podnikania a zvýšenie povedomia o značke.

Na akom princípe Pinterest funguje? 

Pinterest je pomerne nová sociálna sieť. Je často popisovaná ako virtuálna nástenka, ktorá funguje ako online kniha na vlepovanie výstrižkov. Táto stránka pre zdieľanie fotografií umožňuje užívateľom vytvárať a zdieľať zbierky rôznych obrázkov. Tieto obrázky môžu byť umiestnené na webe, pretože môžu byť vaše vlastné výtvory. Táto stránka sa usiluje o to, aby spojila užívateľov z celého sveta na základe jej záujmov. Tieto nástenky môžu obsahovať rôzne médiá ako videá, obrázky, texty alebo peňažné dary.Vaše nástenky môžete aktualizovať relevantnými odkazy, obrázky alebo texty.Na vašej nástenku môžete tiež prišpendliť čokoľvek, čo sa vám páči a to prejdením myšou nad obrázkom. Pripojené odkazy vám pomôžu zistiť pôvod daného obrázka, alebo iného materiálu.
Ak chcete začať s Pinterest, musíte si vytvoriť účet. Bez účte môžete akurát prezerať aktivity iných užívateľov, ale nemôžete sa ich nijako zúčastniť. Existujú dva spôsoby ako si vytvoriť účet. Môžete buď dostať pozvánku od priateľa, ktorý už je zaregistrovaný na stránke, alebo si môžete pozvánku vyžiadať priamo od Pinterestu.Registrační proces vyžaduje integráciu vášho Pinterest účtu s vašim facebookovým alebo Twitter účtem.Uživatelé, ktorí sa prihlásia pomocou Facebooku by mali používať "Timeline" . Na hlavnej stránke Pinterest sa vám zobrazí "Pin Feed", kde uvidíte všetku aktivitu (podobne ako na Facebooku).
Pinterest je veľmi vhodný na predvádzanie rôznych produktov. Majitelia firiem môžu pridať na svoje stránky vedľa zdieľanie na Facebook a Twitter i "Pin-It" na Pinterest. To umožní užívateľom prišpendliť ich produkty na vlastné nástenky priamo z ich stránok.
Integrácia Pinterest s ďalšími sociálnymi sieťami je považovaná za šikovný postup ako získať viac návštevníkov na vaše stránky.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára