Prekladač

sobota, 11. októbra 2014

Ako začať s blogovaním

Blog – ak prichádzate na trh s novinkou, určite je vhodné, aby ste v rámci svojho podnikania skúsili aj blogovanie. Pravidelné blogposty o výhodách Vašich produktov alebo služieb zvýšia vyhľadateľnosť Vášho webu.
Písanie blogov môže znamenať cestu k tisíckam potenciálnych príjemcov, no iba zopár povolaných sa stane vyvolenými. Je to logické, konkurencia je totiž naozaj obrovská. Skutočne kvalitné blogy sa však nestratia a existuje viacero príkladov, keď sa blogeri presadili aj na inej pôde. 
Blog si môžete vytvoriť dvoma spôsobmi – s vlastným hostingom alebo bez.

Blog s vlastným hostingom
Začať blogovať s vlastným hostingom  je na začiatok o niečo zložitejšie, ale neskôr omnoho príjemnejšie.  Ak ste sa rozhodli seriózne blogovať a máte s blogom určité biznis plány, potom je na mieste porozmýšľať nad investíciou do hostingu a domény.

Ak si svoje podnikanie len rozbiehate, určite bude pre vás výhodnejší druhý, bezplatný spôsob:

Blog bez vlastného hostingu
Blogovať s hostovaným blogovacím systémom je veľmi jednoduché – zaregistrujete sa, vyklikáte si blog a píšete. Rýchlo, pohodlne, bez akejkoľvek inštalácie a navyše zadarmo.

Jedným zo spôsobov kde začať bogovať je použiť blogovací systém od Google Blogger (Blogspot)
Je obľúbený najmä pre jeho jednoduchosť. Stačí vám email na Gmaili a môžete začať písať.  Má slušne vyriešené SEO a priame napojenie na AdSense (kontextové reklamy) a Google Analytics (webová analýza). 
Ako na to?

Na domovskej stránke služby Blogger kliknite na položku „Vytvoriť blog“ a vytvorte účet Google. Ak ste v minulosti použili produkty Google, napríklad orkut, Skupiny Google, Gmail alebo iné, pravdepodobne už účet Google máte. V tom prípade vám stačí prihlásiť sa. Potom je nutné vybrať zobrazované meno a prijať Zmluvné podmienky služby Blogger. Keď je všetko nastavené, môžete začať blogovať.
V informačnom paneli kliknite na položku „Nový príspevok“ vedľa blogu, v ktorom chcete uverejniť príspevok. Najskôr zadajte názov príspevku (voliteľné) a potom samotný príspevok. Po dokončení kliknutím na odkaz „Ukážka“ zobrazte ukážku vzhľadu príspevku po publikovaní. Ak ste s príspevkom spokojní, kliknite na tlačidlo „Publikovať“.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára