Prekladač

nedeľa, 12. októbra 2014

Ako si vyrobiť animovaný GIF obrázok v Photoshope?

Adobe_Photoshop_-_webnode 
 Pokiaľ nemáte skúsenosti s aplikáciou Adobe Photoshop, prihláste sa do týždenného bezplatného online kurzu, kde zdarma získate  samotný program Adobe PhotoshopCS2 a zároveň  získate informácie, ako používať  jednotlivé nástroje Phohoshopu.


    vstup_do_rýchlokurzu
Samotný animovaný obrázok, alebo banner si už potom ľahko vytvorite pomocou tohto postupu:
  • Vytvorte nový obrázok v Photoshope voľbou " Nový " z menu " Súbor " . Nastavte šírku a výšku obrazu ako chcete , aby vyzerala vaša animácia .
  • Nastavte formát farieb na " RGB Color " a " 8 - bit " v zoznamoch , ktoré odkazujú na farbu . Použitie palety vrstvy , vytvoriť samostatné vrstvy pre každú snímku animácie .
  • Otvorte súbor obsahujúci obrázok , ktorý chcete použiť v prvom snímku . Vyberte " Kopírovať " z ponuky " Edit " , potom ísť do prvej vrstvy obrazu , ktorý ste vytvorili v kroku 3 , zvoľte " Vložiť " z ponuky " Úpravy"
  • Skopírujte druhý snímok a vložte hu do druhej vrstvy . Pokračujte kopírovaním - každý obrázok vložte ho do ďalšej novej vrstvy , kým nebudete mať výslednýobraz. Každý snímok je na samostatnej vrstve v jednom súbore aplikácie Photoshop .
  • Otvorte paletu animácie výberom " animácie " z " okna " ponuka . Kliknite na ponuky v palete Animácia v pravom hornom rohu okna animácie palety , a vyberte " Vytvoriť fotografie z vrstiev " v menu , ktoré sa objavia.
  • Kliknite na rozbaľovací zoznam pod prvým snímke nastaviť voľby zacykleniu . Vyberte " Forever " , ak chcete , aby sa animácia znovu a znovu opakovať . Vyberte " Raz " , ak chcete , aby to jednoducho hrať cez raz a zastaviť .
  • Kliknite na menu časovanie v dolnej časti každej snímky nastaviť časovanie prekaždý snímok . Času , ktorý si vyberiete , bude času , počas ktorého sa snímku  zobrazí pred ďalšiu snímkou . U väčšiny animácií , každý snímok by mal mať rovnaké časovanie , hoci presný počet  je vec osobnej preferencie . Môžete ho zmeniť , akonáhle si prehrajete testovanie , ak sa vám nepáči vaša prvá voľba .
  • Kliknite na tlačidlo " Play " ( trojuholník , ktorý vyzerá ako šípka smerujúca doprava ) v riadiacej jednotke video ponuky v dolnej časti palety animácie . To prehrá vašu animáciu . Nastavte všetko , čo potrebuje upraviť.
  • Zvoľte " Uložiť pre Web " z menu " Súbor " pre uloženie animácie . Zadajte názov súboru , vyberte priečinok , kam chcete súbor uložiť , a kliknite na tlačidlo " OK " .
  Váš výsledný banner môže vypadať napr.:

  Pinterest

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára